12019wrz.
Pomoc poszkodowanym

Pomoc poszkodowanym

7 maja 2017 r. wskutek tragicznego pożaru budynku przedszkola w Kąkolewie, ucierpiały zamieszkujące w części mieszkalnej trzy rodziny. Pomoc dla pogorzelców została udzielona przez Gminę Granowo. Rodziną zostały przydzielone mieszkania zastępcze, wypłacono specjalne świadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej, zapewniono niezbędne środki do normalnego funkcjonowania.

W pomoc dla poszkodowanych pogorzelców zaangażowało się również nasze Stowarzyszenie. Uruchomiono specjalne konto przeznaczone do wpłat na pomoc dla mieszkańców, którzy ucierpieli wskutek pożaru.

W krótkim czasie na konto Stowarzyszenia wpłynęło 7 900 zł., dzięki ogromnej życzliwości naszych mieszkańców, firm działających na terenie Gminy a także dzięki dużej inicjatywie uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Granowie, którym los poszkodowanych nie pozostał obojętny.

Zebraną kwotę w całości przeznaczono na działania związane z pomocą dla poszkodowanych, między innymi zakupiono niezbędne wyposażenie w art. gospodarstwa domowego, pokryto koszty związane z montażem CO w mieszkaniach, częściowo pokryto koszty wynajmu i opłat za mieszkania. Poszkodowanym zapewniono i opłacono pomoc prawną.

W związku z całkowitym wydatkowaniem zgromadzonych na koncie środków, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o jego zamknięciu.

30 sierpnia 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie budynku przedszkola, które zostało wyremontowane i zmodernizowane i dalej może służyć edukacji i rozwojowi dzieci z naszej Gminy. Remontem objęto całe pokrycie dachowe w tym również nad częścią mieszkalną, powstały dwie piękne i przestronne sale lekcyjne na parterze i piętrze oraz uporządkowano teren wokół budynku.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie i dobre serce.

Zarząd Stowarzyszenia